Зачепери. Життя до і після невдалої спроби стати героєм селфі.

 Ви не замислювались,  чому сучасна молодь все більше захоплюється екстримом, небезпечним для життя? Таке захоплення часто закінчується фатально. Чому так популярно стало робити селфі на потязі, вагоні метрополітену, на шпалах залізничних колій, карнизах багатоповерхівок?

 

Дроти над залізницею можуть вразити оком на відстані

 

Отже, про зачеперів. Напруга у залізничній контактній мережі становить від 3000 вольт постійного струму до 30000 вольт змінного струму. Для того, щоб отримати ураження струмом на залізниці, не обов’язково хапатися за дроти. Залізнична електродуга за різних погодних умов може вразити на відстані до двох метрів. Нажаль, зачепери не усвідомлюють наслідки такого виду розваг. Дух азарту, бажання бути героєм серед однолітків не зупиняє страх бути скаліченим на усе життя. На потяги стрибають і діти,  і дорослі.

 

До Київського Опікового Центру Термічних уражень щомісяця потрапляють пацієнти з важкими термічними та електротравмами, ускладнені падінням з висоти, отриманими на залізниці. Стан, у якому постраждалі потрапляють до лікувального закладу, страшний навіть для ока медичного працівника, що вже казати про пересічного громадянина, тим паче підлітка. Обвуглене тіло і жива плоть – картина жахлива, запах обпаленої шкіри довго лишається у пам’яті, але найстрашніше для постраждалого – нестерпний біль, який буде супроводжувати його, навіть тоді, коли пощастить одужати.

За 70 % опіків стоять численні операції, часто ампутації кінцівок, довготривале загоєння і відновлення, повторні пластичні операції, інвалідність, у випадку, якщо пощастить вижити.

Варто зазначити, що лікування таких хворих коштує десятки тисяч гривень на день. В основному, це хворі з Київської області та з усіх куточків України.

 

Медична недореформа: лікаря зробили буфером між хворим і його родиною

 

І тут – особлива увага! Запровадження принципу медичної реформи «гроші ходять за пацієнтом», тобто держава платить лікарням та лікарям за надані конкретним пацієнтам медичні послуги – не спрацьовує. У даному випадку це чергова профанація і популізм.

Чому? Тому що реформатори медичної галузі не подбали про перерахунок грошей з обласного центру до столичної лікарні. Отже, нинішня влада разом з реформаторами не потурбувалася про життя українців з Київської області та інших куточків України.

Фактично ошукала і кинула напризволяще, лишивши лікаря буфером між важким хворим і його родиною.

В Україні зачепінг карається штрафом у розмірі від 7 до 15 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 119 до 255 гривень) – ст.109 Кодексу України про адміністративні правопорушення. А на батьків, діти яких не досягли 16 років, складається адміністративний протокол (ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення) за невиконання ними обов’язків щодо виховання своїх дітей. До прикладу: у Німеччині на особу, яка займається зачепінгом, можуть накласти штраф до 50 тис. євро. Хочу зауважити важливу деталь. Чи багато роликів про наслідки зачеперства ви бачили по телебаченню? Чи часто в школах проходили роз’яснювальні бесіди про ці небезпечні розваги? Чи підрахував хто-небудь витрати на лікування такого хворого разом з виплатами на інвалідність, як навантаження на фінансову систему держави?

Однозначно, пропаганда і профілактика вагоміші та коштують дешевше, адже життя є цінністю, проте не в нашій державі. Чомусь вважають, що при демократичному устрою не повинно бути трансляції правдивої, жорсткої дійсності, бо це травмує психіку людей.

Та чи правильно таке сприйняття жорсткої дійсності? Державницькі функції звелись до наживи та користі. Гуманізм, заохочення та надання можливості громадянину бути освіченим, здоровим та заможним – залишаються поза увагою держави. Держава,  як така, втратила людське обличчя.

 

Незреалізовані лідери-екстремали шукають розваги собі самі

 

Нині такі екстремальні  види спорту, як парашутний, акробатика на легких спортивних літаках, мотокрос, перегони на картингах, мотоциклах, інші технічні види спорту, якими захоплювались сотні тисяч молодих людей 40 років тому зникли, точніше, стали недоступними для батьків сучасної молоді. Це дійсно екстремальні види спорту, куди йшов не кожен, де потрібна і сміливість, і технічна обізнаність, і бажання бути першим серед сильніших. ДТСААФ залучала таких зірвиголів, дворових лідерів та ватажків. Саме ці види спорту виховували їхні природні якості відчайдуха лідера, загартовували характер виснажливими тренуваннями.

Правонаступник – ТСО України – майже не займається культивуванням цих видів спорту, або займається лише для галочки. Основним видом діяльності цієї організації став продаж, або надання в оренду приміщень і спортивної матеріальної бази, що дісталася їм задарма від СРСР. Ті спортивні об’єкти, які ще не продані, знаходяться у жалюгідному стані, навіть для цільового використання, здаються в оренду за великі гроші, часто непідйомні для спортсменів. Всі ці об’єкти повинні бути у комунальній власності!

Тепер, коли засади спортивно-технічних видів спорту зійшли нанівець, молодь шукає розваг і першості в доступний і швидкий спосіб для схвалення через онлайн відео. Роками держава не спроможна порівняти затрати на профілактику здорового способу життя, пропаганду та розвиток екстремальних видів спорту із затратами на лікування та наслідками від ерзацу екстремального спорту зачеперів та їм подібним.

Держава вперто пручається розробляти кіноролики, пропагувати у навчальних закладах активні види спорту, роз’яснювати наслідки зачеперства, залучаючи до розмов самих постраждалих, власний досвід яких став би красномовним свідченням жаху, на який наражають себе діти.

 

Для того щоб виховати, прищепити, застерегти – треба казати правду!

 

Вікторія КРАМАРЕНКО 

 

Від редакції : Авторка ґрунтовно пояснила суть проблеми зачеперства на залізничних лініях. До слова, на яких постійно спостерігаємо чималі когорти контролерів, білетерів, інших працівників «Укрзалізниці». Маса її працівників стежать за тим, щоби жоден «заєць» не проїхався на дурняк у вагоні, обманувши відомство на кілька гривень. Натомість у працівників «Укрзалізниці» не доходять руки, ноги та інші органи, аби простежити за тим, щоб під час зупинок електричок на кабіни їхніх задніх вагонів не чіплялися так звані зачепери, які заради розваги ризикують своїм життям і здоров’ям.

 

 

 

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>